Keskkonnatelk 2006

Keskkonnatelk 2006

· Keskkonnatelk tegutseb alates 2003. aastast. 2004. aastal sai Keskkonnatelk Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse “Keskkonnateoke 2004”.

· Keskkonnatelgi eesmärk on tõsta inimeste keskkonnateadlikkust ning levitada säästvat elu- ja mõtteviisi.

· Keskkonnatelk on üleval 16 päeva jooksul mitmes Eestimaa paigas laatadel, messidel, vabaõhuüritustel.

· Esiplaanil on mahepõllumajanduse ja toiduga seonduv, sest vaja on parandada info kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Samuti selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles.

· Keskkonnatelgis tutvustatakse Eesti toitu läbi maaturismi. Näidatakse eesti toidu osatähtsust taluturismis ja toitlustusega ühendamisel rahvusköögi arendamiseks ja edendamiseks.

· Keskkonnatelgis pakutakse huvitavat ja harivat tegevust erinevatele huvigruppidele: mängud, näidendid, meisterdamisvõimalused, võimalused teadmisi proovile panna viktoriinides, kuulata loenguid ja ettekandeid.

· Firmadele annab see üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku toodet või teenust, pakkuda külastajaile harivat tegevust või huvitavat kuulamist-vaatamist vastavalt oma tegevusalale.

· Võimalus on tutvuda huvialaliitude tegevusega ning soovi korral liituda nendega.

· Näidatakse õppefilme ning levitatakse keskkonnaalaseid väljaandeid ja materjale, jagatakse meeneid.

· Keskkonnatelgi kui mess-festivali sihtgrupp on Eesti õpilased, üliõpilased ning nende vanemad. Prognoositav külastajate arv on kõigil üritustel kokku kuni 80 000 külastajat.

· Üritusel kaasa tegevatel firmadel tuleb tasuda müügilubade ja osalemise eest vastavalt kokkuleppele.

Keskkonnatelgi kulgemise rada sel aastal on järgmine:

1. 20. -22. aprill Maamess Tartu Näitused keskuses

2. 1. mai Kuusalu Kevadlaat

3. 12.-13. mai jalgrattaretk “Kuidas elad, Virumaa?

4. 27. mai Tamsalu valla päevad

5. 2.–4. juuni Jäneda Aia- ja Lillepäevad

6. 9.-11. juunil AGRI

7. 8. juulil Porkuni päevad

8. 29.–30. juulil Jäneda talupäevad

9. 4.-5. august Kuressaare merepäevad

10. 23. septembril Suur Paunvere Väljanäitus

Keskkonnatelgist saab lähemalt lugeda MTÜ Ökokratt kodulehelt www.okokratt.ee

Täiendav informatsioon:

Aare Adler

MTÜ Ökokratt

gsm 5020579

e-post: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 


Keskkonnatelgi hooaeg lõpeb Paunveres

23. septembril osaleb keskkonnateadlikke ettevõtjaid ühendav keskkonnatelk IX Suurel Paunvere Väljanäitusel, et propageerida säästvast elu- ja mõtteviisi.

Paunvere Väljanäituse avab põllumajandusminister Ester Tuiksoo. Laupäeval toimuv üritus on 192 m² Keskkonnatelgile ühtlasi hooaja lõpuürituseks, kuhu kogunevad kõik partnerid, kes on hooaja vältel Keskkonnatelgi üritustel osalenud.

Paunveres saavad taas kokku ka erinevad mahetootjad, kellele ulatas abikäe Ökokrati palvel lisatelkide rentimiseks Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutus ja Biodünaamika Ühing. Viimaste ettevõtmist toetab Põllumajandusministeerium turuarendustoetuse raames.

Esmakordselt pakutakse Keskkonnatelgis maitsmiseks tunnustatud maheleiba, mida saab leivatootjalt ka kaasa osta. Oma vajamineva teravilja on Vändra Leib OÜ saanud just Eesti mahetootjatelt.

Kell 12.00-14.00 võib Keskkonnatelgis taas elada kaasa lõbusale näitemängule ”Klounid Piip ja Tuut söövad palju”, mida on oodatud jälgima kõik laadalised.

Keskkonnatelgis tutvustatakse eesti toitu, räägitakse eesti toidu ja rahvusköögi osatähtsusest taluturismis. Esiplaanil on kõik mahepõllumajanduse ja toiduga seonduv. Samuti selgitatakse keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles.

Ettevõtetel on veel võimalik ühineda keskkonnatelgiga. Firmadele annab see üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku toodet või teenust ja pakkuda külastajaile harivat tegevust.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast. 2004. aastal sai see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".


Lisainfo:
Priit Adler
MTÜ Ökokratt
gsm 5132149
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.okokratt.ee

Title Author Hits
Suvemess Written by Ökokratt 4181
Pressiteated Written by Ökokratt 5593
Reekviem rukkile Written by Ökokratt 4152
Pildigalerii Written by Ökokratt 3880
Kuressaare merepäevad Written by Ökokratt 4143
Display #