Kuusalu küla täpsusorienteerumise püsirada

Avavõistlus toimub 14. juuni

Raja avamine kell 14.00
Avavõistlus kell 14.05 -17.00
Kell 17.00 autasutamine

Asukoht: Kuusalu küla 
Aadress: Kuusalu spordihoone, Kuusalu küla, Harjumaa. Võistluskoha GPS koordinaadid: 59.451468, 25.418594

Orienteerumisülesannete vastuseid saab lahenda nutitelefonis kasutades rakendust Orientify. Rakendust saab tasuta alla laadida Google Play.

Kaarti saab vaadata nutitelefonis. Kaardile on kantud kontrollpunktide (KP) asukohad. Võistleja peab läbima raja etteantud KPde järjekorras. Liikuda võib üksnes mööda kattega teid ja teeradu, nendelt lahkumine on keelatud. Liikuda võib jalgsi (sh kasutades mistahes abivahendit) või ratastooliga (manuaalse või elektrilisega). Võistlejal, kes vajab kõrvalabi, võib olla saatja.

Kaardile märgitud KPde piirkonnas maastikul on 3 kuni 5 KP tähist. Iga KP läheduses on tee või raja ääres tähistatud otsustuskoht, millel on näidatud KP järjenumber. Võistleja peab kaarti tõlgendades ja KP legendi kasutades otsustama, milline maastikul olevatest KP tähistest vastab kaardile trükitud KP ringi keskpunktile. KP tähistele vastavad mõtteliselt tähed A, B, C, D ja E, vaadatuna otsustuskohas vasakult paremale (s.t. vasakpoolseimale tähisele vastab alati täht A). Vastus tuleb märkida otsustuskohast vaadatuna, kuid võistleja võib ülesande lahendamisel otsuskoha piirkonnas teedel liikuda. Kui ükski maastikul asuvatest KP tähistest ei vasta kaardil näidatud KP ringi keskpunktile, märgitakse vastuseks Z.

Rajal on üks ajavõtuga kontrollpunkt, kus võistleja peab andma vastuse kiiruse peale. Ajavõtuga KP juures pannakse võistleja istuma sellisesse asendisse, et ta näeb kõiki KP tähiseid. Vastuse märgib osavõtja oma nutiseadmes. Aeg fikseeritakse hetkel, kui võistleja annab vastuse. Ajavõtuga kontrollpunktis tuleb vastus märkida 30 sekundi jooksul.

Kõik võistlejad peavad läbima finiši. Raja läbimise kiirus ei ole tulemuse arvestuse seisukohalt oluline, tingimusel, et rada läbitakse kontrollaja – 1 tunni – piires.

Tulemuste arvestus:
Iga õigesti märgitud kontrollpunkt annab ühe punkti. Ajavõtuga kontrollpunkti puhul annab ühe punkti õige vastus, mis on antud kuni 30 sekundi jooksul, seejuures fikseeritakse vastamiseks kulunud aeg. Vale vastus ajavõtuga kontrollpunktis toob kaasa ajatrahvi 60 sekundit, mis liidetakse vastamiseks kulunud ajale. Ajavõtuga kontrollpunktis 30 sekundi jooksul vastuse mitteandmisel arvestatakse ajaks 90 sekundit.

Tulemuste arvestuses järjestatakse võistlejad kogutud punktisumma alusel. Võrdse punktisummaga võistlejad järjestatakse ajavõtuga KP aja alusel.


Kaart: Mõõtkava 1:2000 (1 cm kaardil vastab 20 m looduses), kõrgusjoonte vahe 2,5 m. Kaardistaja Mait Tõnisson (2018 kevad).

Raja pikkus: Läbitava tee pikkus on ca 2,0 km.

Registreerimine: Võistlusest osavõtuks on vajalik eelregistreerimine hiljemalt esmaspäevaks 10. juuni 2018. Registreerida saab e-postiga Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen., teatades võistleja nime ja võistlusklassi ning kas võistlejal on nutitelefon või soovitakse vastused märkida kontrollkaardile. Osavõtutasu ei ole.

Rajameister: Lauri Leppik

Rihomägi, Kuusalu küla, Harjumaa avatud täpsusorienteerumise püsirada on esimene omataoline Kuusalus, mis sai teoks Leader toetusega ja kohaliku tegevusgrupi MTÜ Arenduskoda toel. 
Sarnane rada avati Puhta vee teemapargis juuli 2017 http://www.err.ee/605744/jarsi-kulas-avati-eesti-esimene-tapsusorienteerumise-pusirada
Avasta ning naudi loodust, liigu veelgi enam värskes õhus!