Järva-Jaani Gümnaasiumi looduse õpperada, punkt nr 2

Koordinaadid: N: 59° 2' 42,66'' E 25° 52' 31,62''

opperadaJõuame Järva-Jaani lasteaia „Jaanilill“ looduse õpperajale, kus huvipakkuvat leiavad peale laste kõik loodusesõbrad.

 

 

 

 

 

Ülesanne: Lasteaia loodusraja algus Kasekopli servas on niiskusküllase pinnasega, eriti vihmarikkal aastal, mis on heaks sissejuhatuseks edasisel rappa jõudmisel.
Vaatle ümbrust ja iseloomusta siin kasvavat taimestikku. Kui lopsakas on puude kasv? Milline on okas- ja lehtpuude vahekord? Mitmest eri liigist puid märkad? Mitut liiki neist nimetada oskad? Milline on valgustatus puude all? Kas siin on põõsaid? Mis katab maapinda (rohurinne, samblarinne)? Milliseid erinevaid rohttaimi märkad? Kas nende seas on õitsevaid taimi, mida tunned? Milliseid taimi tunned ära lehtede järgi? Kas suudad leida ka vilju ja tunda, mis taimele need kuuluvad? Kas leiad sõnajalgu? Otsi erinevaid samblaid. Kui palju neid leiad ja kus märkad neid kasvavat? Kas kuuled või näed mõnda looma (teod, putukad, ämblikud, konnad, sisalikud, linnud, imetajad)  või nende tegevuse jälgi? Mida ütleksid kokkuvõttes selle elupaiga kohta?