Müra-alaste uurimistööde konkurss

Müra-alaste uurimistööde konkurss 2011

MTÜ Ökokratt ja keskkonnamüra asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste müra-alaste uurimistööde konkursi.

Ootame konkursile töid, kus käsitletakse oma kokkupuuteid häiriva müraga, kogemusi müra vastu võitlemisel või hoopis müra läbi kannatamisel, müra mõjust suutlikkusele, sooritusvõimele (näiteks, kas müra on seda kasvatanud või kahandanud). Uurimistöö koostatakse eesti keeles.
Konkursi eesmärk on pöörata noorte tähelepanu müra olemusele ja olemasolule, et nad hakkaksid kaasa mõtlema ning suudaksid teha teadlikke valikuid liigse müra tõrjumisel.

Hinnatakse töö teaduslikkust, originaalsust, rakenduslikkust, teaduslike meetodite valikut, analüüsioskust, kirjanduse otstarbekat valikut ning töö vormistamist. Praktilisel tööl põhinev uurimistöö annab lisapunkte. Töid retsenseerivad eriala spetsialistid.
Müra-alane uurimistöö tuleb saata 01. oktoobriks 2011 aadressile MTÜ Ökokratt, Saluvälja 3, Kuusalu küla, Harjumaa 74609.

Palume saata uurimistöö ja kokkuvõte ka elektrooniliselt aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Konkursile esitatud töid hindab MTÜ Ökokratt ja keskkonnamüra asjatundjate poolt moodustatud komisjon ajavahemikul 05.10.– 25.10.2011.
Tulemused kuulutatakse välja 30. oktoobril 2011.a. Kõiki konkursile edastatud töid hinnatakse vanuserühmade järgi. Hindamiskomisjoni ettepanekul premeeritakse rahaliselt iga rühma kuni kolme parimat tööd. Ettevõte OÜ Coomor Kaubandus (www.coomor.ee) paneb välja auhinnad uurimistöödele,  mis käsitlevad kõrvaklappe ja nende poolt tekitavat müra kui ka nende abil müra vähendamist. Lisaks premeerib OÜ Coomor Kaubandus kolme konkursi parimat, Sennheiseri elektrooniliselt müra summutavate kõrvaklappidega. Konkursi stipendiumi fond MTÜ Ökokratt poolt on kokku 320 € krooni. Välja antakse stipendium iga vanuserühma kolmele parimaks tunnistatud tööle. Konkursikomisjonil on õigus muuta väljastatavate stipendiumite arvu ja suurust. Tulumaksu maksab stipendiumilt välja andja MTÜ Ökokratt!

Konkursile esitatud uurimistööde koostajad kutsutakse konverentsile, mis toimub novembris 2011.
Aeg ning koht täpsustuvad uurimistööde konkursi ajal millest informeeritakse eraldi. Uurimistöö kokkuvõte avaldatakse MTÜ Ökokratt kodulehel.
Uurimistööde hindajate poolt valitakse välja tööd, millest tuleb osalejatel konverentsil esitada vähemalt 15 minuti pikkune ettekanne.

Täpsemad konkursitingimused: müra-alaste uurimistööde konkursi tingimused
 
Huvilised, kes tahavad teada, mida uurimistöö endast kujutab, saavad lisainformatsiooni http://www.voimalused.ee/uus/9/news/article/126 .