Kas Sina teed nii ?

Vett on võimalik kokku hoida kasutamisharjumusi muutes

Kahe nupuga kraani vahetamisega kangsegisti vastu on võimalik tarbevee- ja energiakulu tunduvalt vähendada. Vee kokkuhoid oleneb eelkõige tarbijast: oma kasutamisharjumusi muutes võib säästa veelgi enam vett ja energiat.

 

KASUTA VETT VAID SIIS, KUI VAJAD SEDA

Meie veekasutamise harjumused on pärit veel ajast, mil vee säästmisest ei olnud vaja rääkida. Vett lastakse voolata kogu pesemise või muu veega seonduva toimingu vältel. Pakume mõningaid soovitusi, millega saab vee kulu kokku hoida, kuid millestki vajalikust loobumata.

 

DUŠŠI VÕTTES

Kaasaegsed segistid on kergesti kasutatavad. Neid on lihtne sulgeda, kui vett ei vajata (näiteks seebitamise või pesemise ajal). Loputamise ajaks on segistit lihtne avada ja saada kohe soovitud temperatuuril vett. Nii saab vett kokku hoida väga suurel määral.

 

HABET AJADES JA HAMBAID PESTES

Valamusegistit pole vaja hoida avatuna habemeajamise ja hammaste pesemise ajal. Iga pesukorra ajal vee jaoks klaasi kasutades hoiab üpris palju vett kokku. Kangsegistit on väga lihtne avada ja sulgeda – kang üles, kang alla – ja kui kang jääb külgsuunas samasse asendisse, püsib veetemperatuur soovitud temperatuuril.

 

KÖÖGIS

Nõudepesu voolava vee all kulutab liigselt vett. Nõude loputamiseks on see vajalik, kuid segisti  võiks sulgeda nõude kuivatusrestile või nõudepesumasinasse asetamise ajaks.

 

WC

Prügi allaloputamine potist kulutab liigselt vett. Kui see visata WC ruumi asetatud paberikorvi pole tarvis vett kulutada selle allaloputamiseks.

 

JA PALJU MUUD

Vee ja sellega koos energia säästmine on arusaamade ja harjumuste kujundamine, mitte puhtusest ega mugavustest loobumine. Kokkuhoitud raha võib kasutada hoopis otstarbekamalt, kui tarbetult kanalisatsiooni voolava vee arve maksmiseks.