Projekt Ületame halduspiirid piirkonna arenguks

Projekt Ületame halduspiirid piirkonna arenguks

Esmakordselt viiakse läbi projekt Järva-Jaani, Tamsalu ja Väike- Maarja valdade halduspiire ning Järva- ja Lääne-Virumaakonna halduspiire ületades. Projekti raames tutvustatakse kogukonnale KOV-i tööd ja kogukonna osalemisvõimaluste rakendamist ning parandatakse selleks vajalikke oskusi (avalik esinemist, väitlemist, läbirääkimiste pidamist, pressiteadete koostamist) koolitusmoodulite läbimise kaudu (25-le inimesele).

Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Projekt viiakse läbi taotleja ja elanike algatusel (Metsla, Ramma, Karinu Järvamaalt, Võhmuta, Järsi, Türje ja Pikevere, Aavere külade Lääne- Virumaalt) piiriülese koostöö tekkeks. Projekti raames tutvustatakse kogukonnale KOV-i tööd ja kogukonna osalemisvõimaluste rakendamist ning parandatakse selleks vajalikke oskusi (avalik esinemist, väitlemist, läbirääkimiste pidamist, pressiteadete koostamist) koolitusmoodulite läbimise kaudu (25-le inimesele). Projekt kulmineerub kursuslaste avaliku esinemisega väitlusdebatil ning piirkonna koostöökava väljatöötamise ja allkirjastamisega. Eesmärgiks on projekti piirkonna vabaühenduste, KOV-ide ametnike, kohalike eestevedajate ning kogukonna huvide esindajate (kõneisikute) motiveerimine ja võimestamine koostööks.
Sihtrühmaks on Kesk-Eesti KOV-ide ametnikud, vabaühendused, vabatahtlikud külade elanikud ja kõneisikud, kes edendavad koostööd halduspiiride üleselt, kaasates kodanikuaktiivsuse arendamisse ka sihtrühmi naaberküladest ja -valdadest. Projekti tulemusel areneb sihtrühmade regulaarne halduspiiriülene koostöö piirkonna arendamiseks. Projekti tulemusena valmib eelmainitud külade ja maakondade koostöötegevuskava, mis allkirjastatakse ühiselt esindajate poolt.

Soovi korral edasta palun e-posti aadressile Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  oma nimi ja kontaktandmed. Osalejate arv on piiratud. Esimene koolitus tuleb aprillis 2001 ning koolitused lõppevad oktoober 2011.