Keskkonnatelk 2004

Tule keskkonnatelki !

Mitmete sotsiaalteaduslike uuringute kaudu on selgunud, et inimene on vastuvõtlik uuele informatsioonile vabas õhus ja keskkonnas, kus on võimalik samaaegselt lõõgastuda. Meelelahutuslike sugemetega kontakt-messi meeleolu loob soodsa pinnase uue teabe vastu võtmiseks ja kinnistumiseks. Kultuurse meelelahutuse sidumine ühiskondlikult olulise teabega on selgelt üks efektiivsemaid õppemeetodeid terves maailmas.

Keskkonnatelk mess-festival toimus esmakordselt Eestis Grillfestil Pärnus ning ürituse eesmärk oli tõsta teadlikkust erinevatest olulistest valdkondadest, millest olulise osa moodustab keskkond.

Keskkonnatelgis osaleb käesoleval aastal ühtekokku üle 30 organisatsiooni üle Eesti. Meie sihtgrupiks on Eestis resideerivad õpilased, üliõpilased ning nende vanemad. Prognoositav külastajate arv on kõigil üritustel kokku kuni 100 000 külastajat.

Kuna enamus organisatsioone on nn. kirjaoskamatud, siis mõttekas teostada koos Keskkonnatelk, mis liidab rohelisi organisatsioone, võimaldav vahetada kogemusi ning informatsiooni. Laiendab tutvusringkonda ning populariseerib loodushoidu.

Uuringute tulemusena on selgunud, et keskkonnavaenuliku käitumismudeli tagab põhiliselt keskkonna probleemide mitte teadvustamine ning puuduliku informatsiooni suur osakaal. Juhul kui keskkonnainfo edastatakse inimesele sobivas ning arusaadavas vormis, leiab seesugune tegevus sageli aset kohtades, kuhu tavainimene ei satu.

Keskkonnatelgi korraldajad viisid Grillfestil Pärnus läbi lihtsa küsitluse 70 kodaniku hulgas. Uuringust võis välja lugeda, et keskkonnainfo on neile raskesti kättesaadav põhiliselt sellepärast, et informatsioon ei jõua reaalselt nendeni. Küsitluses osalejad vastasid, et sooviksid meeleldi käituda keskkonnasõbralikumalt, kui teaksid antud valdkonnast rohkem. Inimesed lisasid, et kui antud informatsioon jõuaks nendeni meelelahutuse või vaba aja veetmise käigus (ilma seda spetsiaalselt otsimata), osaleksid nad hea meelega keskkonnaaluses õppeprogrammis.

Keskkonnatelk mess-festivali kava on eelnevalt kokku lepitud laatade ja messide korraldajatega. Üritused toimuvad alates 1. mai kuni 10. juuli 2004. Sündmuse eesmärk on harida koolilapsi ning nende vanemaid erinevates valdkondades, selgitades kvaliteetse vaba aja veetmise tähtsust - näiteks loodusvaatlust. Mess-festivalil figureerib KESKKONNA osa – eesmärk on parandada keskkonnainfo kättesaadavust, arendada keskkonnasõbralikku mõtteviisi ja tutvustada keskkonnasõbraliku käitumise võimalusi. Samuti selgitada keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et inimesed mõistaks, miks on looduskaitse vajalik ja kuidas nende tegevus loodust mõjutab. Keskkonnatelgis toimub kestev KESKKONNAÕPE selleks spetsiaalselt kohaldatud KESKKONNATELGIS. Keskkonnaõppeprogramm koosneb seminar-loengutest, keskkonna temaatikaga seotud näidenditest, õppefilmidest, workshop´-idest ning võistlustest.

Keskkonna alases õppprogrammis osalevad erasektoris tegutsevad ettevõtted ning avaliku sektori vastavad institutsioonid, keskkonna spetsialistid ning avalikkusele üldtuntud inimesed.

 

Laatade nimekiri, kus Keskkonnatelk osaleb

01. mai Kuusalu Kevadlaat
15. mai Suur Narva Kevadlaat
22.-23. Eesti turismi- ja käsitöölaat EHE2004 Vabaõhumuuseumis
28.-29. mai Grillfest Saue mõisapargis
11.-13. juuni AGRI Säreveres
10. juuli Porkuni Suvepäevad Porkunis

30.07-01.08 Jäneda Talupäevad

 

Kohtume Sinuga Keskkonnatelgis !

 

Vaata pilte:

 
Заголовок Автор Просмотры
Vabaõhumuuseumis Автор: Ökokratt 7704
Grillfest Sauel Автор: Ökokratt 8012
Agri 2004 Автор: Ökokratt 7778
Porkuni Автор: Ökokratt 7809
Jäneda Talupäevad Автор: Ökokratt 8018
Kuusalus Автор: Ökokratt 7925
Narvas Автор: Ökokratt 7979
Кол-во строк: