Kuressaare merepäevad

Pressiteade

MTÜ Ökokratt

01.08.2006

Keskkonnatelk pakub huvitavat, põnevat ja õpetlikku

4.-6. augustil osaleb keskkonnateadlikke ettevõtjaid ühendav keskkonnatelk Kuressaare merepäevadel, et propageerida säästvast elu- ja mõtteviisi.

 

Seekord on võimalik keskkonnatelgist osta kase-, pöögi- ja haavapuust tehtud nuge, kahvleid, lusikaid, kokteilisegajaid ja teisi söögiriistu. Neid ühekordselt kasutatavaid loodussõbralikust materjalist söögitarbeid on ohutu põletada või kompostida.

 

Mahetoodangut saab maitsta ja osta kohalikelt ning ka mandrilt saabunud tootjatelt. TÜ Maheliha koondab enda alla üle 40 põllumehe, kelle toodang varieerub marjadest lihani.

 

Keskkonnatelgi õpetlik osa tutvustab automatiseeritud põletusseadet, millega Hiiumaal tegutsev Ove Kiislar kütab oma häärberi odavalt soojaks. Põletusseade töötab loomasöödaks mõeldud kaeraga. Seadmes saab põletada ka puiduhaket, puidugraanulit ja turvast.

Keskkonnatelgi üheks põnevamaks tegevuseks on merepäevalistele pakendite sorteerimise põhimõtete selgitamine viktoriini kaudu, mida viib läbi ´Rohelise punkti¡ tegelaskuju. Veel korraldatakse põnevaid äraarvamismänge ning külalistel on võimalus lasta ennast pildistada koos 30-kilose ja 3,5-meetri pikkuse India tiigerpüüton Edgariga.

Keskkonnatelgis tutvustatakse eesti toitu ning räägitakse eesti toidu ja rahvusköögi osatähtsusest taluturismis. Esiplaanil on kõik mahepõllumajanduse ja toiduga
seonduv. Samuti selgitatakse keskkonnaprobleemide tekkepõhjuseid ning olemust, et mõistetaks looduskaitse vajalikkust ja inimtegevuse mõju loodusele ning iga inimese osa selles.

Ettevõtetel on veel võimalik ühineda keskkonnatelgiga. Firmadele annab see üritus võimaluse tutvustada oma loodussõbralikku  toodet või teenust ja  pakkuda külastajaile harivat tegevust.

Keskkonnatelki korraldab MTÜ Ökokratt. Telk tegutseb alates 2003. aastast.
2004. aastal sai  see Keskkonnaministeeriumilt tunnustuse "Keskkonnateoke 2004".
Järgmine kord võib keskkonnatelki kohata 26.augustil Saue küla päevadel.

 


Lisainfo:
Priit Adler
MTÜ Ökokratt
gsm 5132149
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.okokratt.ee