Metsaistutustalgud

Algab registreerimine metsaistutustalgutele

Vabatahtlike registreerimine mais algavateks metsaistutustalguteks algab esmaspäeval, 15. märtsil Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) koduleheküljel aadressil www.rmk.ee.

1. mail algavatel talgutel istutavad 10.000 laulu- ja tantsupeolist koos vabatahtlikega metsa miljon puud. Pea kõigis maakondades on laulu- ja tantsupeoliste hulk ning istutuspaigad tänaseks juba teada, teatas RMK.

Eelnev vabatahtlike huvi talgute vastu on suur ning  eeldatavalt pääseb metsa lisaks 10.000 istutajat.

Metsaistutustalgute veebileheküljel saab tutvuda istutuspaikadega ning lugeda soovitusi metsa minekuks, istutamisõpetust ning muud infot ettevalmistuste kohta. Lisandunud on ka info  vene ja inglise keeles.

«Registreerimisaeg võib kujuneda ka lühemaks, kui talguliste arv varem täis saab,» ütles RMK metsamajanduse turundusjuht Ulvar Kaubi. «Seepärast palume registreerumist tõsiselt võtta. Kui tulekus ei olda päris kindel, siis palume jätta see võimalus pigem kellelegi teisele,» lisas ta.

Istutamiseks on lanke valitud nii era- kui riigimetsas kõigis maakondades kokku umbes 430 hektaril, sellest pea  240 ha eramaid ning 190 ha riigimaid. Istutatakse peamiselt 4-aastaseid kuusetaimi, kuid ka männi ja kase taimi, kokku ligi 1 miljon taime.

Talgute algidee tuli 2.-4. juulini toimuva XVII Üldtantsupeo pealavastajal Kalev Järvelal soovist anda tantsuetendusele, mis kannab pealkirja «Las jääda ükski mets» sügavam mõte.

Et talgud algavad 1. mail, kasutatakse ära ka Eesti Euroopa Liiduga ühinemisel suurenevat rahvusvahelist huvi, ning tutvustatakse Eesti 135- aasta vanust laulupidude traditsiooni ning metsarikkust.

Istutamistalgud toimuvad üle Eesti 1.-16. maini. Vabatahtlike registreerumine istutamisele kestab 15. märtsist kuni 15. aprillini.