Ökokrati maskoti ideekonkurss

Ökokrati maskoti ideekonkurss on lõppenud!

SUUR TÄNU kõigile vahvate maskotiideede eest!

Maskotikonkursi tulemused.

Kõik saabunud konkursitööd on väljas pildigaleriis! Head vaatamist!

Üldtutvustus 

Ökokratt on loodud Eestimaa elanike, eelkõige laste keskkonnateadlikkuse tõstmiseks ja säästva eluviisi propageerimiseks. Meie tegevuse eesmärgiks on tutvustada oma kodukoha keskkonnaalast olukorda, et oskaksime hoida kogu Eestimaad. Ökokratt on tegutsenud viimased 10 aastat peamiselt noortega, mil lasteaedades ja koolides on läbi viidud keskkonna- ja loodusnädalaid. Ökokratt kaasab oma projektides kõikide maakondade noori (kokku üle 20 000).

Oleme läbi viinud esimese rahvusvahelise keskkonnamürakonverentsi jaanuaris 2008 ja Ökotantsufestivali 1. märtsil 2008, kulgenud  Keskkonnatelgiga üle Eesti alates 2003. Ökokratil on alates 2000. aastast oma logo - elektripirn, mille sees on roheline kuusepuu - ning tunnuslause "VALGUSTA END!"

Konkursi eesmärk

Konkursi eesmärk on leida Ökokrati MASKOTT - noorte sõber ja hea kaaslane, kes õpetuslikku sõnumit edasi andes aitaks läbi viia Ökokrati või tema partnerite poolt läbiviidavaid üritusi.

Maskoti ideekavand peab olema teostatud kujul, mis annab võimaluse kasutada loodud kuju/ tegelast erinevate  lahenduste valmistamiseks .

Konkursi tingimused

1.    Maskott peab olema positiivse/humoorika iseloomu ja olemisega;
2.    Maskoti olemuse juures võib kasutada looduslikke elemente, rõhutamaks sidet inimese, hariduse, looduse ja keskkonnaga;
3.    Tehnika ning materjali valik on vaba, soovituslikud on naturaalsed ja looduslähedased materjalid, eeldusega, et eset oleks võimalik teostada mänguasjana, meenena kui ka inimsuuruses;
4.    Maskotti peab saama kujutada ka joonistusena;
5.    Autoriõigus maskoti kavandile loetakse loovutatuks konkursi auhinnaraha saamisel.
6.    Esitatud tööde arv ühe osaleja või osalejate grupi kohta ei ole piiratud.
7.    Konkursile on oodatud osalema kõik vahvate ideedega inimesed vanusest sõltumata.
8.    Osaleda võivad ka loomingulised kollektiivid.
9.    Arvesse lähevad kõik tööd, mis saabuvad kuni 20. jaanuarini 2009 (kaasaarvatud).
10.  Konkursile võib esitada ühe maskoti või maskottide grupi (2 või rohkem üksteisega seotud maskotti).

Nõuded töö vormistamisele

1. Konkursitöö tuleb esitada kavandina:
1.1. joonistus või foto maskotist, lisaks lühike materjalikirjeldus;
1.2. iseloomustus maskoti kohta
1.3. soovi korral võib lisada omapoolse legendi

Konkursi tähtaeg ja tööde esitamine

1. Konkursile võib esitada töid  paberkandjal või elektrooniliselt. Tööd palume esitada hiljemalt 20. jaanuariks 2009 postiaadressil MTÜ Ökokratt, Saluvälja 3, Kuusalu küla , Harjumaa 74609 märgusõnaga „Ideekonkurss“ või elektronposti aadressil Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Tööde juurde palume märkida saatja kontaktandmed.

Konkursi tulemuste otsustamine ja auhinnafond


1. Konkursile esitatud töid hindab MTÜ Ökokratt poolt moodustatud komisjon ajavahemikul 25.01.– 05.02.2009 ja võitja kuulutatakse välja 15. veebruaril 2009.a.
2. Konkursi auhinnafond on viis tuhat (5000) krooni. Konkursikomisjonil on õigus anda välja üks peaauhind või premeerida kolme parimaks tunnistatud tööd vastavalt komisjoni otsusele. Võitjatele määratud rahaline preemia  kantakse võitja(te)le üle ühe nädala jooksul, arvates võitja väljakuulutamisest.